לשיחת ייעוץ חינם

אדריכלות בסגנון כפרי

איכות ללא פשרות בכל פרויקט!

אדריכלות בסגנון כפרי

אדריכלות בסגנון כפרי בהתאם להיום?

האדריכלות בסגנון כפרי של היום שונה מעט מהאדריכלות שהייתה נהוגה בעבר. היום היא יותר מעודנת, מוארת ופתוחה ועם כל השינוי היא עדיין חמימה ונעימה.

הקו המנחה של האדריכלות בסגנון כפרי הוא בהחלט השימוש בעץ אך הוא אינו החומר היחיד שמשתמשים בסגנון זה. הבנייה הכפרית מתאפיינת גם בשימוש באבן טבעית וגגות רעפים משופעים ועוד חומרים טבעיים אחרים.

היום ישנה נטייה לחזור מעט למקורות ולעצב את הבית או המשרד בסגנון כפרי. מרבית האנשים בוחרים לשלב את הבנייה המודרנית עם הסגנון הכפרי וכך ליצור מבנה שמתאים לצרכים שלהם יחד עם שימירה על המוטיב הכפרי החמים. השילוב בין השניים מאפשר לאדריכלים רבים ליצור חללים רעננים, חמימים ונעימים וגם פרקטיים.

השילוב של הבנייה המודרנית והסגנון הכפרי מביאים לתוצאה רעננה, קלילה יותר ובעיצוב מעודן, זאת בזכות השילוב של החומרים המאפיינים את האדריכלות המודרנית כמו בטון מזוין ופלדה הנמצאים בקונסטרוקציית המבנה. למרות שאדריכלות בסגנון כפרי יותר מתאפיינת בחמימות וחללים מחבקים, יתרון נוסף של השילוב הוא הכנסת החוץ אל הפנים, בעזרת דלתות ויטרינה או חלונות אפשר  להכניס את נוף החצר לבית כך שהופכים את הטבע להיות חלק בלתי נפרד הבית. 

היום האדריכלות בסגנון כפרי אינו כהה וקודר כפי שהיה בעבר, היום השימוש בצבעים הנכונים והתאמת החומרים בצורה מדויקת מאפשרים משחק בין הטקסטורות השונות ליצור אווירה חמימה ונעימה ועם זאת מוארת ורחבה. אדריכל מקצועי ומנוסה ידע לשלב את התכנון האדריכלי עם הדרישות הלקוח וליצור עבורו את האווירה שהוא תמיד רצה להרגיש כשהוא חוזר הביתה.

השימוש בעץ באדריכלות חכמה

אחד המאפיינים הבולטים ביותר באדריכלות בסגנון כפרי הוא העץ. אדריכלים משתמשים בעץ על מנת להגדיר את האופי העיצובי של הבנייה הכפרית.

העץ הינו חומר גלם טבעי ששימש בבנייה כפרית לאורך ההיסטוריה, הוא שימש בעיקר לבניית בתי מגורים במערב ובאזור ים התיכון. הבנייה בעץ מעניקה למבנה תחושת חמימות, אינטימיות ומשפחתיות. שילוב העץ בבנייה של היום מעניקה לבית מראה כפרי יותר ומשפחתי יותר.

צבעו של העץ מאפשר משחק צבעים רחב ביותר, בבחירת סוג עץ ניתן לקבל גוון שונה כמו עץ האגוז, עצי אלון או עץ מהגוני, לכל אחד ישנו גוון ייחודי לו אם בוחרים להשתמש בעץ בצורתו הטבעית. אלו הבוחרים להעניק לעץ גוון ולא להשאירו בצורה הטבעית שלו יכולים לבחור מגווני הצבעים בעלי מרקם שקוף המיועדים לצביעת עץ אך עדיין לשמור על הטקסטורה של העץ.

אדריכלות בסגנון כפרי מאופיינת בחמימות וחלק בלתי נפרד מחמימות הוא שילוב  של צבעים. אדריכלים רבים משתמשים בתכנון האדריכלי בסגנון הכפרי בצבעים המתחברים בצורה מדויקת לגוון העץ הדומיננטי בחלל. שילובים של צבעי הפסטל כמו טורקיז, ירוק, אדום כתום, צהוב ואפור אלו הגוונים המעניקים לחלל חיים ודינאמיות בין הטקסטורות השונות. השימוש במגוון צבעים מעניק לחלל מראה כפרי, חמים ונעים במינון הנכון ובהתאמה הנכונה.

השימוש בעץ באדריכלות בסגנון כפרי מעניק לא רק חמימות אלא גם תחזוקה קלה ופשוטה. העץ בעל עמידות גבוהה כך שכל פרט שבוחרים להכניס לבית העשוי מעץ יחזיק לאורך שנים רבות. קורות מעץ לתמיכת המבנה, ריהוט מעץ במגוון עיצובים שניתן להתאים לאופי החלל, אביזרי נוי ועוד רבים אחרים הם עמידים ביותר וקל לנקות אותם.

אדריכלות בסגנון כפרי

לשיחת ייעוץ חינם

סגנון עיצוב כפרי

העץ הוא האלמנט הבולט ביותר באדריכלות בסגנון הכפרי. ניתן לשלב עץ טבעי, עץ גושני ועץ סינתטי על מנת להתאים הן לעיצוב הסופי שרוצים לקבל והן לתקציב העומד ברשות הלקוחות.  הסגנון הכפרי משתלב לא רק בבתים פרטיים אלא גם במשרדים רבים ברחבי הארץ ובכלל בעולם כדי ליצור סביבת עבודה חמימה, משפחתית ונעימה.

עם השנים האדריכלות בסגנון כפרי שינתה מעט את פניה. היום העיצוב הכפרי משלב מוטיבים מהאדריכלות המודרנית וניתן לזהות זאת בקלות במרחבים הגדולים והפתוחים של הבית, השימוש בחלונות רחבי ידיים כדי להכניס אור טבעי וגם את החוץ אל הפנים וכמובן השימוש הבולט ביותר השייך לחשיבה פונקציונאלית מעבר לאסתטיקה העיצובית.

תכנון אדריכלי נכון מביא לתוצאות טובות

תכנון אדריכלות בסגנון כפרי מצריך מהאדריכל להיות יצירתי, בעל חשיבה פרקטית ולהבין במדויק את רצונותיהם של לקוחותיו. הסגנון הכפרי של היום מורכב מרבדים רבדים של עיצוב כפרי עם תכנון מודרני והשילוב צריך לקלוע לטעמם וצרכיהם של הלקוחות. היצירתיות של האדריכל תבוא לידי ביטוי בהתאמת הצרכים לתנאי השטח ולמגבלות נוספות העומדות בדרך. עליו לשכלל את הצרכים ולקבוע את סדרי העדיפויות ליצירת חלומם של לקוחותיו הן מבחינה פרקטית והן מבחינה עיצובית.

תכנון מוצלח כולל תכנון תקציב

הצוות המקצועי שלנו יוכל ללוות אותך לאורך כל הדרך! תכנון בית כולל בתוכו חישובים רבים, בין אם עבור הקונסטרוקטור שצריך לחשב את העומסים של הבית ובין אם הלקוחות שצריכים לחשב את התקציב. אנחנו יחד אתכם יד ביד ננחה אתכם ונבנה אתכם תכנית שתפורה בדיוק למידות הרצויות לכם. לא חייבים שיהיה לכם שטח עצום על מנת לקבל בית שמותאם לאדריכלות בסגנון כפרי, למרות שהעיצוב הכפרי האירופאי כפי שהיה במקור היה בעל שטחים רחבים, חוות ושטחי מרעה היום השטחים הללו פחות זמינים אך עדיין ניתן למצוא פתרונות יצירתיים המשלבים את כל הערכים השייכים לעיצוב הכפרי וכך להגיע לתוצאה הרצויה.

חדשה מרעישה – עיצוב כפרי חוזר ובגדול

אחרי מספר שנים בו הבתים בישראל עוצבו בסגנון מודרני ישנה היום חזרה לאדריכלות בסגנון כפרי. ישראלים רבים רוצים ליצור בית נעים באווירה משפחתית המשלב עיצוב החמים ומואר. עם הסגנון הכפרי בשילוב אלמנטים השייכים לעיצוב המודרני ניתן להגיע לתכנון אדריכלי מדויק וחם. כל שעליכם לעשות הוא לבחור בחברה איכותית שיודעת להקשיב לצרכים שלכם ולממש אותם בפועל.

אנחנו דרך ארץ אדריכלות נדאג לכוון אתכם וללוות אתכם לאורך כל הדרך משלב התכנון ועד לסיום הבנייה או השיפוץ. אנחנו מזמינים אתכם ליצור אתנו קשר או להשאיר פרטים ונציג יחזור אליכם בהקדם.

צרו קשר עכשיו 

הרוקמים 26,

מרכז עזריאלי חולון

073-374-4468

053-606-6000 | 054-569-5559

זמינים לכל שאלה 24/6